film promocyjny

Dobrze opowiedziana historia

Dlaczego tak ważne jest zastrzeżenie patentu i ile polskich wynalazków zostało objętych ochroną prawną w ciągu minionych 100 lat? Niezwykły film przygotowany dla Urzędu Patentowego RP dobrze opowiada historię o funkcjonowaniu tej instytucji.

Minął wiek, od kiedy dekretem tymczasowym Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego został powołany Urząd Patentowy RP. Co ważne była to jedna z pierwszych instytucji utworzonych po odzyskaniu niepodległości RP. W filmie, prócz ważnych informacji związanych z funkcjonowaniem urzędu, przedstawiona została sylwetka dr hab. inż., prof. nzw. w Politechnice Śląskiej Damiana Gąsiorka. Opatentował on kilka wynalazków, m.in. interaktywny system zwłaszcza do rehabilitacji dzieci i młodzieży czy sprzęgło rozłączne do napędu wentylatora głównego czołgu.

Prof. Gasiorek

prof. Damian Gąsiorek

Jest to dobrze opowiedziana historia, jedna z ponad 220 tysięcy – bowiem tyle patentów na wynalazki zostało zarejestrowanych w ciągu ostatnich 100 lat przez Urząd Patentowy RP. Liczbę należy powiększyć o 23 tys. wzorów przemysłowych i ok 300 tys. znaków towarowych.

W ramach obchodów jubileuszu Urzędu Patentowego przygotowany przez naszą agencję film będzie wyświetlany podczas cyklu wydarzeń, w tym podczas konferencji, seminariów i sympozjów poświęconych zagadnieniom własności intelektualnej i popularyzujących ideę szerokiej ochrony prawnej przysługującej twórcom innowacyjnych rozwiązań naukowych i technicznych.

Zobacz dobrze opowiedzianą historię Urzędu Patentowego RP, która ma już 100 lat.

 

Otrzymaj darmową wycenę

email*

telefon*

usługa*

dodatkowe informacje*